Etna
Etna

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Etna është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. "ETNA" është formuar në vitin 2007 nga antarët e këtij grupi (Maksi, Pim-V dhe 2-Rim) me iniciativ të Maksit. Fjala apo emri "ETNA" është një emer i vjetër dhe i njohur për shumë njerz në botë, për arsye se me të njejtin emër është quajtur edhe vullkani i cili kishte shpërthyer kohë më parë në Itali, i cili me llavën e saj përmbysi një qytet të tërë, d.m.th. një emër i një "Vullkani të Madh". Kur flasim për grupin "ETNA" në tërsi pa marrë parasys...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 5