Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Classic

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
BIOGRAFIA: Etno Classic është një grup artistësh i njohur. Grupi eshte formuar ne Tetor te 2004-es, ne Prishtine, Kosove. Muzika qe ata bejne eshte nje “mix” ne mes rock muzikes, klasikes dhe muzikes ballkanike. Antaret: Flamur Lokaj – Bas/Vokal Astrit Stafai – UD/Gitare Festim Fanaj – Violine/Vokal Adorel Haxhia – Cello Artan Rexhepi – Tastiere Xhengis Begolli – Perkusione Muhamed Al Khazali - Perkusione Besim Gashi (Babuka) – Bateri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hithat

Bloody Foreigners

Legenda

Retrovizorja

Madd Dogs

Humus

2D

Alboholics

Abstract

Red Dog

Tags: Etno Classic, Etno Classic Band


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet