Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etnon

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  144
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Etnon është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Aktivë Prej vitit 1997 dhe anetaret e grupit jane Genc Prelvukaj dhe Milot Hasangjekaj me pseudonimet: Gentz dhe Mc`M. ETNON, te njohur edhe si ETNO ENGJUJT spikasin per aftesite e pershtatjes se muzikën etnike me ate te kohëve moderne. Ata kane arritur të jenë ndër grupet më të njohura të viteve të pas luftës dhe vazhdojne te jene bashke. Genci punon shume ne studio dhe pergjithesisht eshte ai qe merret me produksionin e kengeve si dhe me kriji...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Genc Prelvukaj

Anëtar i grupit

Milot Hasangjekaj

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

5 🔥7th Chapter (2012)

Ethnomenon (2009)

10-She (2007)

Vitamin E (2005)

Etno Engjujt (2003)

The Dynasty (2001)

Dua Të Jetoj Më Mirë (1999)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (6)

8
13
2
0
0
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Skillz

Tingulli 3nt

Babastars

O.T.R.

T.B.A.

NRG Band

Ilirët

Elita 5

Tags: Etno Engjujt (Etnon), Etno Engjujt, Etnon, Gentz, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Miloti, Etno Engjejt


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet