Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - Përjetësisht Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Të thirra vetëm te tregoj se cdo gje mori fund
Harroje emrin tim , ditet tona
Une po shkoj dhe
Te lutem me fal
Cdo gje ishte gabim

Sonte me prek kujtimi per ty
Gjersa I vetmuar lagem ne shi
Ne keshtjellen e vjeter qe hesht
Bashk me erresiren , qytetin
Qe u mesuan me ne te dy

Zemer dua me ty edhe sonte
Nen driten e henes
Me dy gota te urojme dicka
Te flas , ti prek floket lehte
Ta kafshoj buzen lehte
Te jam perjetesisht I joti

Refreni – vetem melodi pa kendim

Me kujtohesh ate natë vere
Me nje fustan te bardhe
Te lagur nga vala
E shtrire mbi trupin tim
Me ritmin e kenges franceze
Mi prekje buzet

Zemer nuk e di pse jam pa ty
Pse nuk jemi perseri bashk
Dikur kishim nje lot
Kishim nje buzqeshje
Por fati ashtu deshti
Na ndau ne dy rruge

Refreni – vetem melodi pa kendim

Vitet do te kalojne e shpresat vdesin ngadale
E une prap do te jetoj
ne kujtimin per ty
Do te mbes ushtar I fortunes
Qe te deshti aq shumë dhe jetoi per ty

Neser me floke te thinjura
Do te kaloj afër vendeve
Ku u takuam te dy
Ku I shkruam emrat bashke
Dhe do te m'bes prap perjetesisht
I joti.


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-viti-terpezEtnon
Publikimi: 01/12/2001


Etno Engjujt - Përjetësisht Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përjetësisht Me Ty".
3. Video është e këngës "Përjetësisht Me Ty", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etnon:


Komente 0