Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - Rritu Edhe Pak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Zemer rritu edhe pak e pastaj folim na apet
Jeta është para teje andaj ti nuk ki chka prêt
Unë nuk mundem thjeshtë tash me paramendu
Nji shtatembedhjete vjechare ne shtrat tim me mu
Hala është herët për ty se për mu o` dichka tjetër
Kur du me q* najsen e zgedhi një ma te vjetër
Ti ende ki nevojë për naj kshille prinderore
Se senet e flliqta tash nuk te shkojnë përdore
Ki qejf me provu por moshen e ke te re
I kuptoj epshet tua dhe kur thua qe je nxe
Unë nuk du me ty me hi ne cheshtjet banale
Nuk du me kon arsimtar I edukates sexuale
Merre shikoje naj film edhe msohu prej tij
Se për mu me këtë moshe ti je ende fëmijë
Kape merre libren e flliqt mendo ma pak
Se për këto pune je e re andaj rritu edhe pak

Ti ende je e re
Ti ende sdin për jetë
Ti rritu edhe pak
Dhe pastaj folim prap

Bejbe rritu edhe pak
Se tash je e re
Të duhet edhe pak
Se fëmijë je
Dhe pas dy viteve
Do të ndryshosh
Ne këtë moshe
Mund të gabosh

Zemer rritu edhe pak dhe shpejt e kalon krizen
Bohu vajzë e mirë dhe kape e ngoje elizen
Me vokmena shtriju lehtë gjuju pusho ne krevet
Mos na ngo neve se nuk I ki tetembedhjete vjet
Unë nuk jom R Kelly po e din chka po menoj
Larg kofte me te preke ma përpara I mshoj
Mos meno qe para vaktit najkush munet mu rrit
Nuk je pjeke nëse ki mrri shumë do sene mi dit
Ti garant ki me msha si edhe disa femna tjera
Qe thojne papaki sme boni sen e I kesh dej te dera
Por mos harro tishe kon ma e madhe dy tri vjet
Kishe dit pak ma shumë dhe te kisha njek vet
Noshta mas nji kohe ne takohemi përsëri
E atëherë është ma ndryshe se ti mo nuk je fëmijë
Sa je e re besom s'ka lezet prej ksaj pune
Se kështu perfundon si bitchat ne spotin e shtunë

Ti ende je e re
Ti ende sdin për jetë
Ti rritu edhe pak
Dhe pastaj folim prape
Etnon
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2003


Etno Engjujt - Rritu Edhe Pak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rritu Edhe Pak".
3. Video është e këngës "Rritu Edhe Pak", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etnon:


Komente 0