Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - Jovo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Jeta jovo ndryshoi dhe shekulli I tmerrit u bitis
Ska ma shajkaqe ne kry tash ne kry ka vetëm plis
Ska ma shkije palidhje s'ka ma dragana te zi
Tash ka vetëm Kosovë Jovadine s'ka ma metohi
Ska ma sps rts dhe s'ka ma Jna
Ska ma popa te flliqt jovo shkije ma nuk ka
Ska ma pare me nimije zero s'ka ma dinare
Ska ma shkina me musteqe qe dilshin ne Pazar
Ska ma raci s'ka tzi qe rrehshin cigarxhi
Ska ma bela-G qe ishin te lidht me polici
Ska ma autoblinda afër bankes se lublanes
Ska ma cd-ja te brenes e as te draganes
Edhe pse disave ju kan mete nëpër kerre
Ska ma srechni ljudi por familje moderne
Ti je ike ne serbi pret mu kthy kur bëhet mirë
Po për juve jovo vetch ka me kon ma fshtire

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent

Edhe mobtelat kan mu nal beso jovo shumë shpejt
E kena valen 900 qe na sakatoj krejt
Jeta jovo ka ndryshu nuk është mo si me pare
Ska ma shiftari jovo tash ka vetëm shqiptare
Magjupt I kena perzane I kena chu ne serbi
Tash s'po ka kush jovo kpucat me na fshi
Hajrije spikericen nuk e kena pa ma kurrë
Kishen te bibloteka shpesh shkoj me pshurre
Ska ma morave partner tash ka chka don me pi
Mallboro fallc marihuana made in vushtrri
Unë e rrespektoj fushaten kundër dhunes
Por jo për juve qe na patet ardhë n`maje te hunes
Ti shpreson qe krejt shkijet prap kan mu kthy
Mundet mu kthy najnjo qe është q* ne kry
Jovo te kam thon nihere e pot e thom përsëri
Me bo mu kthy ne Kosovë kryte ne b*the ta shti

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent

Me kujohet ma herët jovo ty te kam pase kojshi
Tash e kam shabanin qe ka jetu ne hajvali
Permendoret e juja kanë pase fat tragjik
Sveti saven e kena chu ne kopsht zologjik
Jovo ti e njeh bojanin qe ne poste o kon drejtor
Tash ne grachanice me ni shati punon ne oborr
Ska ma bashkim vllaznim s'ka ma jugosllavi
Tash jeto si qen ne nji kamp diku nserrbi
Ha konzerva te qejve bashk me chetnikt e tu
Qe ni herë ne jetë te vet jon la e jon rru
Jeta jovo ndryshoi s'ka ma jugopllastike
Ska ma kthim për juve mshoj vule e pikë
Ska ma me dal ne pazar mi mshef paret nbokserica
Tash ka vetëm dardane s'ka ma kamenica
Ne emertime rrugore shkija ma nuk ka
Tash është rruga e UÇK-së sosht mo Jna

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent


Ky tekst u dërgua nga  GeNcIEtnon
Publikimi: 01/12/2003


Etno Engjujt - Jovo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jovo".
3. Video është e këngës "Jovo", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etnon:


Komente 0