Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etritt
  • Emri i Vërtetë:
  • Etrit Hamiti
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Etritt është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në vitin 2017, Etritt publikon albumin "Mixtape CV".

Më datë 22 Dhjetor 2017, Etritt publikon videoklipin "Krejt Mahallat".

Më datë 23 Maj 2018, Etritt publikon videoklipin "Mafia". Muzika e këngës u punua nga vetë Etritt, teksti u shkrua nga vetë Etritt, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 24 Shkurt 2019, Etritt publikon videoklipin "Sy Me Sy". Teksti i këngës u shkrua nga Etritt. Videoklipi u prodhua nga kompania Black Fish Entertainment.

Më datë 8 Janar 2020, Etritt publikon videoklipin "Maserati". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Etritt. Produksioni audio u realizua nga Granit Ismajli.

Në vitin 2020, Etritt publikon albumin "Life After Death".

Më datë 23 Shkurt 2020, Etritt publikon videoklipin "Axha Polic". Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Granit Ismajli.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Black Fish Entertainment

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist