A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
BIOGRAFIA: Eurovision is a very famous music festival. Festivali Evropian i Këngës, shkurt i njohur si "Eurovizioni" është një konkurrim ndërkombëtar muzikor evropian, i cili zhvillohet çdo vit, që nga viti 1956. Në këtë eveniment marrin pjesë kryesisht vendet anëtare të Bashkimit Evropian të Radio-Televizioneve (EBU), së cilës i përkasin edhe disa vende aziatike dhe afrikane si Izraeli, Turqia dhe Maroku. Për këtë qëllim çdo shtet pjesëmarrës ka të drejtën të prezantojë një këngë në këtë festival mu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Facebook

Profile

Twitter

Account

Instagram

Account

Youtube

Channel

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Festivali Në RTSH

Top Fest

Kënga Magjike


Tags: Eurovision Song Contest, Festivali Evropian, Eurovizioni

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019