Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evanescence

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Evanescence është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Evanescence është grupi rock i formuar në vitin 1995 në Arkansas, nga këngëtarja Amy Lee dhe kitaristi Ben Moody. Albumi i tyre i parë zyrtar u publikua nga “Wind-up Records” në vitin 2003, me titullin “Fallen”. Pikërisht ky album shiti 17 milionë kopje në gjithë botën dhe fitoi dy çmime Grammy, ndërkohë që ishte kandiduar për shtatë të tilla. ‘Fallen’ qëndroi plot 43 javë në “Billboard Top 10″ dhe u çertifikua shtatë herë platin në Shtetet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Evanescence

Komente 0