Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evans Rama - Cast Dobesie (Eshte Vone)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2

Komente

Asnjë Koment

13/01/2005

2005-01-13T14:00:00+00:00Eshte ora per te shkuar,
nje cast qe ska mbarim
e vetme mbeti nata
na veshtrojne yjet qe ndrijne
sa shume duam te themi
po nuk mundim eshte e kote
ikin oret pa kuptuar,
si gjithmone.

Askush nuk thote, naten e mire
mes puthjes fle kjo bote
qyteti eshte i heshtur
dhe ne rrime zgjuar, duke harruar
me fort shtrengojme buzet
duart, floket ledhatojme
oret qenkan ngaterruar
eshte vone

(refreni)
Dhe prape te dy, ne nje nate tjeter
te qeshur, si gjithmone
kerkojme te fshehtat njeri tjetrit
nuk vdesim as jetojme
kjo dashuri ne buze te nates
enderrat jeton
eshte ora per te shkuar,
eshte vone

Askush nuk thote, naten e mire
mes puthjes fle kjo bote
qyteti eshte i heshtur
dhe ne rrime zgjuar, duke harruar
me fort shtrengojme buzet
duart, floket ledhatojme
oret qenkan ngaterruar
eshte vone

(refreni)
Dhe prape te dy, ne nje nate tjeter
te qeshur, si gjithmone
kerkojme te fshehtat njeri tjetrit
nuk vdesim as jetojme
kjo dashuri ne buze te nates
enderrat jeton
eshte ora per te shkuar,
eshte vone

Dhe prape te dy, ne nje nate tjeter
te qeshur, si gjithmone
kerkojme te fshehtat njeri tjetrit
nuk vdesim as jetojme
kjo dashuri ne buze te nates
enderrat jeton
eshte ora per te shkuar,
eshte vone

Eshte ora per te shkuar,
eshte vone...


Më Shumë Këngë Nga Evans Rama:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet