Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evgjeni Çuli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
BIOGRAFIA: Evgjeni Çuli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Në Nëntor 2013, Evgjeni Çuli merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Kolazh Jugu". Më datë 6 Maj 2016, Evgjeni Çuli publikon videoklipin "Te Na Trashegohesh", në bashkëpunim me Dhimitraq Curi. Më datë 18 Nëntor 2017, Evgjeni Çuli & Sali Malaj publikojnë videoklipin "O Usta Qofsh I Bekuar". Më datë 22 Shkurt 2020, Evgjeni Çuli & Adriana Thanu publikojnë videoklipin "Hodha Njē Lule Ne Ferrë"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentFlladi I Jugut Ne Kenge

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Marjeta Vjeri

Jolanda Kojlovic

Donika Pecollari

Esmeralda Kaso

Luljeta Konomi Haxhi

Merushe Xhihani

Elejda Dosi

Blerta Agolli

Eglantina Doko

Llambrini Nano

Tags: Evgjeni Çuli, Evgjeni Culli, Efgjeni Coli, Evgjeni Culi


Komente mbi këtë artist