A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Evi Reçi
  • Origin:
  • Durrës 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 29
  • Birthday:
  • 30 April 1990
  • Zodiac sign:
  • ♉ Demi
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  30
Music genres: Pop

Evi Reçi is a popular singer. E lindur në Durrës, por asnjëherë nuk ka jetuar në Shqipëri. Kur ka pasur vetëm dy vjet ajo me prindërit udhëton drejt Greqisë duke jetuar një kohë në Athinë. Më vonë udhëton drejt Italisë për të mbaruar studimet në Firence. Ndonëse jeton prej kohësh në Firence, Evi Reci nuk i ka munguar skenës së festivaleve shqiptare.

Në Nëntor 2007, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Zjarr I Harruar".

Në Nëntor 2008, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Enderr E Etur".

Në Nëntor 2009, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Jeton Tek Ti".

Më datë 29 Dhjetor 2010, Evi Reçi publikon videoklipin "Dhe Jemi Te Dy". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Evi Reçi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 19 Dhjetor 2011, Evi Reçi publikon videoklipin "Whatever Dream".

Në Prill 2015, Evi Reçi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 me këngën "Zhdukem Ngadale".

Më datë 24 Mars 2014, Evi Reçi publikon videoklipin "Si Limonade". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Threedots. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Nëntor 2016, Evi Reçi publikon videoklipin "In My Room".

Në Tetor 2017, Evi Reçi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Dorezohu".

Më datë 10 Mars 2019, Evi Reçi publikon videoklipin "Si Margjelo", në bashkëpunim me Shantel. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Sergio HD.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Evi Reçi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019