Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ex-B - Fund Pa Fillim (Feat. Kusha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

e kom ni veten si personi ma i lumtur n`bot
deri sa e kom dit qe kom n`krah 1 engjull si ti
e tash nina si personi ma i pikllum n`bot
lidhja jon ke veq 1 fund pa fillim

Rep.1.Ex B:
Me 1 femen shum un u afrova
Qe tu i fol mu dridhke dora
Prej saj nuk u largova
Deri sa zemren ja mora
Me ta u nijsha mir
At dit ja thash shum fjal
Asaj i pelqeva
Edhe bashk neser e lam me dal
Shkova ne at vend
Por ti sishe askund
Ishte vetem nje person
Edhe aj isha un
U ktheva i piklluar
Thash ndoshta ka harruar
Nuk e kisha iden
Je jet ti kishe ndrruar
Mendoja se isha von
Derisa qendroja n`pritje
Ti rrugen duke kaluar
E more nje goditje
E shtrir ne tok duke qar
E une ty duke t`pritur
Ti kerkoje ndihm
E un se paskam ditur
At qast larg njani tjetrit
Por larg jemi edhe tash
Distanca na ndan
Por me zemra gjithmon jemi bashk
Lotet smund ti ndal
Edhe zemra po me dhem
Kur e di qe ki ndrru jet
Tu e permen emrin tem

Reff.1x.Kusha:
Shum kujtime(Shum kujtime)
I shpalos ne vetmi
Zemres sime
Ja le nje porosi

Me the te dua
Dhe te kam dashur gjithmon
Sa me pikllon
Kjo ndarja jon(Kjo ndarja jon)

Rep.2.Ex B:
Mrena n`shpirt une jom lodh
Sa qe spo muj as me fol
Smuj mu pajtu me realitetin
E krejt ksaj qka ka ndodh
I mshelun me ni dhom
T`kujtoj ty edhe sot
Ftyren tande te njom
E me sy t`mbushur me lot
Sdi a i nin fjalt e mia
Qe prej zemre jon tu dal
Me krejt forcen qe kom mrena
Sot po t`lutna me ma fal
Shkoj femna e jetes tem
E tash mu shpirti pom dhem
Per to lotoj se ajo shkoj
E kujtoj qdo moment
Lidhja jon e pafat
Mbeti dashuri jetime
Zemra jem ni aren
Po lufton me shum dhimbje
Ty t`kisha gjithqka
E tash gjithqka kam humbur
Zemra flet si nje poet
Por fundi nuk esht i lumtur
Ti tash mos u pikllo
Se koha na gjelozoj
Kur ne ishim shum t`lumtur
Ajo n`ato qaste shkoj
Na bashk prap kena me kon
Heret ose von
Kto jon fjalt e mia t`fundit
Lamtumir pergjithmon

Reff.2x.Kusha:
Shum kujtime(Shum kujtime)
I shpalos ne vetmi
Zemres sime(Zemres sime)
Ja le nje porosi

Me the te dua
Dhe te kam dashur gjithmon
Sa me pikllon
Kjo ndarja jon(Kjo ndarja jon)


Ky tekst u dërgua nga  aLii006Ex-B
Featuring: Kushtrim Kelani
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/05/2012


Ex-B - Fund Pa Fillim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fund Pa Fillim".
3. Video është e këngës "Fund Pa Fillim", por nuk këndohet nga Ex-B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 1