Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Dimrin


Dimri

Erdhi dimri erdhi dimri
Deren dimrit mos ia hap
Po te thote se eshte me i mire
Te bjen te ftohtin e te le ne prag
Nuk te ftoh veq duar a faqe
por ne shpirt ta bjen ftohtesine
Vjen me zhurme por dhe pa llafe
E te qorron me bardhesine
Erdhi dimri
Erdhi dimri dhe nga puthja ai veq ngrin merzine dhe stresin i merr me
Vete kurse se ftoh dot dashurine

- Poezi nga Ezana MorinaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  22

Komente 1