Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fahrush Azemi - Qunat E Mahalles Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Qunat e mahallës sone
n'ty jan ba merak
kur shetitesh naten deri von
krejt presin sokak
ec kadal qik e mos trokit
kpucat mos i rreh
ju shkoj qunav dita tu nejt nder
shpija hajrin spo jau sheh

ref 2X.quna more keni kujdes
vajzat din me ju shti n'loj
kur t'ju bjen dashnia kres
do t'ju lajn me gishta n'goj

Skan faj qunat jan mashtru
brenda smujn me nejt
krejt mahallen ti e ke trazu
me parfum te shtrejt
ec kadale qike mos trokit
kpucat mos i rreh
ju shkoj qunav dita tu nejt nder
shpija hajrin spo jav sheh

ref 2X.quna more keni kujdes
vajzat din me ju shti n'loj
kur t'ju bjen dashnia kres
do t'ju lajn me gishta n'gojPublikimi: 15/07/2011
Festivali: Zhurma Show 2011Më Shumë Këngë Nga Fahrush Azemi:


Komente mbi këtë këngëFahrush Azemi - Qunat E Mahalles
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qunat E Mahalles".
3. Video është e këngës "Qunat E Mahalles", por nuk këndohet nga Fahrush Azemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.