Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  168
(1875-1942)  
  • Vendlindja:
  • Konicë 
BIOGRAFIA: Faik Konica është një shkrimtar shumë i njohur. Faik Konica mori mësimet e para në Konicë dhe i vijoi për pakë kohë te Jezuitët në veri, në Shkodër. Më pas u shkollua në shkollat franceze në Lindje, në Stamboll. Në Dizhon dhe në Paris, ndoqi studimet për filozofi. Ai fitoi disa konkurse, duke u nderuar me çmime për aftësitë e tij intelektuale jo të zakonshme. U diplomua për letërsi në Universitetin e Harvardit të SHBA. Ai mësoi gjithnjë dhe thoshte vetë se ishte një student i perjetshëm. Konic...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Arben Duka

Andon Z. Çajupi

Xhevahir Spahiu

Fatos Arapi

Ndre Mjeda

Petro Nini Luarasi

Odhise K. Grillo

Mitrush Kuteli

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Tags: Faik Konica


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet