Fanfara Tirana
Fanfara Tirana

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Fanfara Tirana është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo jazz. Fanfara Tirana është një grup i formuar në vitin 2002 në Tiranë, Shqipëri. Repertori i grupit varion nga muzika tradicionale e dasmave te kaba, improvizimi me klarinetë tipik i Shqipërisë së Jugut, por mund të gjesh ndikime dhe aranzhime që vijnë nga dub, xhazi dhe muzika popullore ballkanike në përgjithësi. E lindur si degë e Bandës së Ushtrisë Shqiptare, ajo më pas nxori bashkëpunimin me bashkatdhetarin tashmë të njohur Hysni "Niko" Zela, kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0