Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Faruk Tasholli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Gadime Të Rrafshit Të Kosovës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
BIOGRAFIA: Faruk Tasholli është një autor këngësh i njohur. Faruk Tasholli lindi në Gadime të Rrafshit të Kosovës dhe kreu shkollën fillore në vendlindje, ndërsa të mesmen në Ferizaj. Fakultetin Filologjik, Degën e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe e përfundoi në Prishtinë, ku ndoqi edhe studimet pasuniversitare. Krahas studimeve, që nga viti 1980 ishte gazetar dhe për disa vite me radhë redaktor i rubrikës së kulturës në gazetën e studentëve "Bota e re" të Prishtinës. Nga viti 1988 kaloi në Redaksinë e Program...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Mehdi Mengjiqi

Preç Zogaj

Armand Trebicka

Faruk Banjska

Klodi Shehu

Mark Kaftalli

Arti Rec

Besar Likaj

Miron Kotani

Adis Ismaili

Tags: Faruk Tasholli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet