Fatbardha Disho
Fatbardha Disho

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Korçë
  • Jeton në
  • ShqipëriBiografia

BIOGRAFIA: Fatbardha Disho është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1970, Fatbardha Hoxha merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Novele Trimerie". Në Dhjetor 1970, Fatbardha Hoxha merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Orkestra E Uzines". Në Dhjetor 1976, Gjergj Suljoti & Fatbardha Hoxha marrin pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Përherë Me Këngë". Në Dhjetor 1977, Fatbardha Disho merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "I Duam Kenget Tona". Në Dhje...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0