Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fati Sinani - Loti Nenes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Arratisur syrgjynosur,
Rraskapitur dhe katosur,
Po vajtoj,pa fund,pa shpresë,
Anës Elbë-s,anës Spree-së,
Ku e lamë e ku na mbeti,
Vaj-vatani e mjerë mileti,
Anës detit I palare,
Anës dritës I paparë,
Pranë sofrës I pa ngrënë,
Pranë dijes I pa nxënë,
Lakuriq dhe I dregosur,
Trup e shpirt I sakatosur,
Se çe shëmbën derbederët,
Mercenarët dhe bejlerët,
Se çe shtypën jabanxhinjtë,
Se çe shtrydhën fajdexhinjtë,
Se çe prenë é se çe vranë,
Çe shkretuan anë e mbanë,
Nënë thundrën e përdhunës,
Anës Vjosës anës Bunës,
Dhe një zë vëngon nga lumi,
Më buçet më zgjon nga gjumi,
Se mileti po gatitet,
Se tirani lebetitet,
Se pëlcet kërcet furtuna,
Fryhet Vjosa derdhet Buna,
Skuqet Semani dhe Drini,
Dridhet béu dhe zengjini,
Se pas vdekjes ndriti jeta,
Dhe kudo gjëmon trumbeta,
Ngrehuni dhe bjeruni,
Korrini dhe shtypini,
Katudarë dhe puntorë,
Që nga Shkodra gjer në Vlorë.
Fati Sinani
Publikimi: 14/07/2013


Fati Sinani - Loti Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loti Nenes".
3. Video është e këngës "Loti Nenes", por nuk këndohet nga Fati Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fati Sinani:


Komente 0