Fatime Kalimashi
Fatime Kalimashi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • ZvicërBiografia

BIOGRAFIA: Fatime Kalimashi është një poete dhe këngëtare. Më datë 1 Prill 2021, Fatime Kalimashi publikon videoklipin "Kosovë S’të Harrova". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Shpeta Sound, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Fatime Kalimashi. Më datë 5 Shkurt 2022, Fatime Kalimashi publikon videoklipin "Deri Kur Rrugëve Të Botës". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Fatime Kalimashi. Më datë 22 Prill 2022, Fatime Kalimashi publikon videoklipin "Mëngjesi Janarit". Më datë 16 Dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 0