Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatjeta Barbullushi - Krushqit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Lule Bore"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2016

2016-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Krushqit" kënduar nga Fatjeta Barbullushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fatjeta Barbullushi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gili. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Koha shkon ngadalë që kur ti më le
treten si në valë fjalët që mi the
deshtëm unë e ti darsëm në pranverë
mbushim plot shtëpine me gaz e hare

Ref:
Krushqit nisen me udhë të mbarë
un e veshur me të zezë vajtoj dashurinë e vrarë
krushqit nisen me valle t’vjetër
këngët tona tjerët i këndojnë në një darsëm tjetër
ku nuse s’jam moj nanëMë Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet