Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatma Zyberi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  80
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Fatma Zyberi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Në Dhjetor 1975, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 14-të në RTSH me këngën "Të Më Rritesh Bujkesh". Në Dhjetor 1978, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Grurë Dhe Këngë". Në Dhjetor 1978, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Traktori Yne". Në Dhjetor 1980, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Lule Molle, Lule Ftua". Në Dhjetor 1980, Fatma Zyberi mer...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentDua Kengen Time (Labia)

☆☆☆☆☆

Dua Kengen Time (Euro Star)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Greta Zani

Greta Berati

Valbona Halili

Valbona Mema

Suela Ndreca

Hafsa Zyberi

Greta

Fatmire Ymeri

Natasha Qemalja

Neta E Durresit

Tags: Fatma Zyberi


Komente mbi këtë artist