Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Fatmir Bajra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  42
BIOGRAFIA: Fatmir Bajra është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Fatmir Bajra, është një emër i ri në muzikën rapsodike shqiptare, i cili është afirmuar po kështu pas luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke i kënduar trimave e trimëreshave, që dhanë gjakun e tyre të pastër për liri, pa e anashkaluar traditën e begatshme muzikore të Drenicës dhe muzikës rapsodike shqiptare, në përgjithësi. Fatmir Bajra ka sjellë në muzikën rapsodike shqiptare elementin unifikues duke tejkaluar shumë lehtë krahinarizmin, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDestan Begu (2011)

E Kemi Tradite Prej Te Pareve


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Fadil Llugaxhiu

Mhill Krasniqi

Gëzim Ahmetaj

Agim Baftjari

Dervish Dervishi

Nebi Halili

Qamili I Vogel

Rifat Draga

Ismet Demaj

Isa Veliu


Tags: Fatmir Bajra

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet