A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Fatmir Hoxha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Fillet e para të karrierrës së tij shihen në moshë shumë të re, në Shoqërinë Kulturore Artistike "Besa", dhë më pas edhe në Shoqërinë "Agimi". Ka realizuar disa albume dhe një numër të madh këngësh. Ka dy djem, të cilët si duket e ndjekin rrugën e të atit, ngase edhe ata këndojnë që në këtë moshë të re. Ka dhënë një numër të madh koncertesh anë e mbanë vendit, duke e shfaqur dhe servirur këngën shqipe, me zërin dhe mëyrën e tij brilante. Në v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kenge Te Shpirtit (2014)

Kenge Ta Paharruara (2011)

Atmosfera Ne Maksimum


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Hysni Klinaku

Bahri Kamerolli

Alban Shehu

Shqipri Kelmendi

Gadaf Elmazi (Dafi)

Elvis Pupa

Hamez Llapqeva

Adriatik Lota

Toni

Besjan Gashi


Tags: Fatmir Hoxha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019