Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Fëmijët


Harabeli

Fluturon lart ne qiell
harabeli i frigesuar
jam i humbur pa shtepi
e s kam ku per te shkuar
Pershkonte qiellin fluturim
sikur se dinte ku me u ndal
i uritur ter ne frigë
u ndal ne Kopesht kokerrza me marë
Pernjiher iku me fluturim
hyri nen timen qati
nga debora e murlani
dukej se ishte murdhi
Mer ca kokerza harabel
e qendro ne shtepin time
ju afru qendrimi i vogel
me disa pereshperime
harabeli i frigesuar
u ushqy qebdroj dhe pak
Fluturoj lart ne qiell
ku su pa asnjiher me pas...

- poezi nga Fatmir Çitaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim