Fatmir Çitaku Poezi
Fatmir Çitaku

Skifteri Dhe Bibimi

U versul skifteri
me sqepin grabitqar
xhelin e bibimit
deshti me e marë
Nga friga bibimi
nisi te bertas
skifteri i frigesuar
s'arriti ta godas
skifteri i xhor
per rretha andej i ra
me sqepin e that
iku ma su pa.

- Poezi nga Fatmir Çitaku{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0