Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ikim Ikim Ku T'shkojm Vallë

Qfar po ndodhe me keta lot
qe s'po ndalen edhe sod
ikin ikin,ca dhe vijn
qfar po ndodhe asnji s'po e dijm

jan ardhe kohra te veshtira
per ket popull,s'duket e mira
sa ne vuajtje e mjerime
qka po ndodhe Kosova ime

lakuriq veshe e deshe
nji more e shperlar truri
vall qka jan keto hartime
ku esht besa qe e dha burri

esht i idhet i mjer mjerimi
dora e zxhatur e kesaj trathetije
po ku shkoni e ku po ikni
qe esht ky vaj i ketij femij

Qfar po ndodhe ne keto vite
ku po shkon Populli im
ku mbet fjala e premtimi
a jetohet ne mjerim.

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet