Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Fatmira Breçani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  322
  • Vendlindja:
  • Markaj (Tropoje) 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Fatmira Breçani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Eshte mbese Puke nga ana e nenes dhe bije Tropoje nga ana e babait. Kendon qe nga vitet e '70 dhe qe aterere jo vetem ka lancuar por edhe ka edituar shume kenge qe konsiderohen pasuri culturore e vendit. Fatmira eshte shquar gjithmone per zerin e saj te vecante dhe e ka ngritur ne nje nivel tjeter pritshmerite per kengen patriotike dhe popullore. Si nxenese e Fatime Sokolit, thuhet qe ajo e ka trashegim kengen Tropojane nga mesuesja e saj, ish-ke...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

5 🔥🔥

Nëna e

Agnesa Breçanit

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareMoj E Mira Vetullholle

Kërcimtarja

E Vogla E Nanes

Dasme E Madhe

Lulja E Bjeshkës


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Liri Rasha

Violeta Zefi

Alida Hisku

Mukades Çanga

Mimoza Ahmeti

Lori

Mimoza Mustafa

Eneda Tarifa

Gerta Heta

Julka


Tags: Fatmire Breçani, Fatmire Breqani, Fatmira Breçani, Fatmire Brecani,, Fatmira Brecani

Fatmira Breçani në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet