Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Ymeri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
(1956-2013)  
BIOGRAFIA: Fatmire Ymeri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. U lind më 11 Maj 1956. Fatmire Ymeri, krijuesja e hiteve “Po fryn ni fllad pranvere”, “Prej zotit ka me t'ardhë dënimi” të viteve të 90-ta, ka humbur jetën pas një sëmundje të rëndë më 24 Nëntor 2013. Shumë miqë, kolegë të saj në rrjetet sociale kanë shprehur pikëllimin e tyre për humbjen e koleges së tyre. Veprat e Fatmires nuk do të harrohen asnjëherë, ajo kultivoi këngën e pastër shqipe....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alida Hisku

Fatmira Breçani

Dava Gjergji

Ema Qazimi

Nazmie Hoxha

Antigona Qena

Violeta Zefi

Sejlan

Enkela Bisha

Xhesika Lela

Tags: Fatmire Ymeri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet