Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Faton Dolaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Faton Dolaku është një autor këngësh i njohur. Faton Dolaku ka lindur në Prishtinë. Shkollën fillore e përfondoi në Shkollën fillore "Ismail Qemali" në Prishtinë. Ndërkohë që studimet e larta i kreu në Vienë (Austri), dhe u diplomua në vitin 2008 në Akademinë e Arteve për "Piano & Kompozicion". Ka kompozuar mjaft këngë për disa emra mjaft të njohur të estradës si: Malda Susuri, Kaltrina Selimi, Mjellma Berisha etj. Aktualisht jeton në Prishtinë dhe punon në televisionin e njohur kosovar K...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Vedat Lushtaku

Besim Bunjaku

Bergin Demaj

Fadil Topalli

Albatros Rexhaj

Mehdi Mengjiqi

Izet Rraci

Faruk Tasholli

Riza Dolaku

Efraim Kastrati


Tags: Faton Dolaku

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet