Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fate Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Klinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Fate Berisha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Në vitin 2011, Fatushi publikon albumin "Jetova, Jetova". Më datë 19 Korrik 2014, Fate Berisha & Hysni Shaqiri publikojnë videoklipin "Jepi Fund". Në vitin 2018, Fate Berisha publikon albumin "Live 2018". Më datë 27 Shtator 2018, Driton Sadikaj publikon videoklipin "Nuse E Tjeter Kujt", në bashkëpunim me Fatë Berisha. Teksti u shkrua nga Shkelqim Mavraj....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentLive 2018 (2018)

Jetova, Jetova (2011)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mima Kastrati

Nazmie Prokshi

Edona Bujari

Leta

Flora Gashi

Vjollca Selimi

Halide Piskala

Sala Maloku

Xhevahire Bytyqi

Majlinda Topanica

Tags: Fate Berisha, Fatushi, Fatë Berisha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet