Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fazli Rashica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  5
 • Vendlindja:
 • Vushtrri 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 61 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Fazli Rashica është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Ai eshte ekonomist i diplomuar, amator i poezisë, sportit, këngës dhe valles popullore, por edhe muzikës të mirëfillt në përgjithësi, këngëtar, instrumentist, tekstshkrues e kompozitor. Eshte i martuar me Meritën (amvise), me të cilën kanë dy vajza (me fakultet) dhe një djale (Qëndresa, Kaltrina dhe Besmiri). Eshte i punësuar në Agjencinë Kosovare të Privatizimit-Zyra Regjionale Mitrovicë prej vitit 2009 deri me sot (më parë për 21 vjet në Fabrik...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Fazli Rashica

Komente 0