A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ferdinant Bjanku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ferdinant Bjanku është një këngëtar i njohur. Autobiografi: Instrumentist dhe interpretues i këngëve popullore tradicionale shqiptare, (përveç repertorit të këngëve të muzikës së lehtë italiane), prej disa vitesh shkruaj edhe këngë, si në shqip, ashtu edhe në italisht. Kam lindur në Shkodër, qytet në veri të Shqipërisë dhe një prej qëndrave kryesore kulturore të vendit. Megjithese prej vitesh jetoj ne Itali, nuk kam nderprere asnjehere aktivitetin tim si kengetar, interpretues i kenges se p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Thoma Mahilaj

Fred Delaj

Bert Ndoci

Arjan Toci

Refet Asani

Florent Nushi

Xhevair Akulli

Hidaver Osmani

Miftar Meta

Aziz Dervishi


Tags: Ferdinant Bjanku, Ferdinand Bjanku, Ferdinant Bianku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019