Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferdinant Bjanku - Lulja E Majit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Nje dit t'bukur majit ty t'hetova
msheh ner gema t'shpeshta ne nji lule
Dhe me vujtje t'zemres te kundrova
deri sa nji dit ne dor ti mu perule

Por tash je per mu e s'ke ma vlere
se flet tuja ma per mu s'kan ere
Ti s'je lulja e bukur e dits majit
por je lulja e zemres time t'vajit
Ti s'je lulja e bukur e dits majit
por je lulja e zemres time t'vajit

Ishe ti ma e mira ne te t'jera
gonxhe e bukur mbushun plot me ngjyra
se flet t'uja t'bukra i merr era
Pse kaq shpejt pranver te ka ardh ftyra

Por tash je per mu s'ke ma vlere
se flet tuja ma per mu s'kan ere
Ti s'je lulja e bukur e dits majit
por je lulja e zemres time t'vajit
Ti s'je lulja e bukur e dits majit
Ti je lulja e zemres time t'vajit...


Akordet:

Gm——————————–F
Nje ditë të bukur maji unë ty të takova
F—————————Gm
Tek po rrije futur nën një lule
Gm———————–F
Lulet e majit për ty i ëndërrova
F—————————–Gm
Lumturinë në shpirt veç ti ma fute.
(2 herë)
————Bb————–F
Por tani je vyshkur më s’ke erë
F——————————-Gm
Lulet e tua për mua s’kanë mëe vlerë
Gm———————————-F
Nuk je ti lulja e bukur e ditës së Majit
F——————————Gm
Por je lulja e këngëes sime të vajit
(2 herë)

Më kujtohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogël atëherë vajza ime
S’mendoje tjetër veçse për ëndërrime

S’më harrohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogeë atëhere vajza ime
S’mendoje tjetër veçse per ëndërrime

Por tani je vyshkur me s’ke erë
Lulet e tua per mua s’kanë me vlerë

Do të kujtoj përherë moj lulja ime
Ndonëse je kaq larg kësaj zemrës sime
(2 herë)


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 05/01/2012


Më Shumë Këngë Nga Ferdinant Bjanku:


Komente 0


Ferdinant Bjanku - Lulja E Majit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja E Majit".
3. Video është e këngës "Lulja E Majit", por nuk këndohet nga Ferdinant Bjanku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.