Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferdinand Bjanku - Therras Nje Melodi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ne tingujt e kitarres-Thras nje melodi
Per ty e luaj-Nje tjeter ja kushtoj
E si t'ja ve un emrin-Kete nuk e di
Se t'kam premtuar-Gjithmon dashuri

Te desha ty me shume se veten-Sdi pse,
u harruam valle-Nje tjeter vajze me e bukur
Vendin tend don me e zene.

I mbledhur ne mendime-Çdo dite pres nga ty
Te me japesh gezime-Vetem per ato dy sy.

Se largu dhe i lodhur-Çdo dite ne mengjeze
Per ty pres i gezuar-Si te vetmen shprese

Ashtu si perhera-Si e dashur qe je
Çdo mengjez ngahera-Te bukur e te re.

Te me sjedhish nje lule-Me syte qe te kerkova
Te mi ngjaje nje lule-Qe une dashurova

Versione Italiana:
CHIAMO UNA MELODIA
Ferdinand Bjanku

Dentro queste corde-c'è una melodia
che suono per te-ma nel cuore c'è lei.

Ti ho promesso amore-ora ci sei tu
ma che sei per me-ancora non so

Ho amato leipiù di me stesso
e credevo non finisse mai-ma a volte
i sogni ci tradiscono-mostrandoci la realtà

Vorrei poter guardare-dentro gli occhi suoi
per scoprire se-ci trovo un po' di me stesso

Ma t'ho promesso amore-ora ci sei tu
e, che sei per me-un giorno scoprirò

Tu stringimitra le tue braccia
il suo viso forse svanirà-regalami un'illusione
colorami questa realtàPublikimi: 01/12/2000
Festivali: Festivali i 39-të në RTSH


Më Shumë Këngë Nga Ferdinant Bjanku:


Komente 0


Ferdinand Bjanku - Therras Nje Melodi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Therras Nje Melodi".
3. Video është e këngës "Therras Nje Melodi", por nuk këndohet nga Ferdinand Bjanku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.