A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ferki Shala

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ferki Shala is a popular singer of Ilahi music. Ish solisti kryesor i grupit të famshëm mitrovicas TNT ka kohë që nuk këndon më muzikë rok. Ishte në kulmin e karrierës së tij prej këngëtari të suksesshëm kur vendosi papritmas ta braktiste muzikën përgjithmonë. Kishte bërë nam të madh me këngët e tij të njohura në Kosovë dhe kudo tjetër. Muzika e tij popullore dhe zbavitëse dëgjohej nga mija simpatizatë. Këndonte edhe në disa gjuhë të tjera përveç shqipes. Shetiste tërë botën për t’ju sjellur p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

TNT

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sabit Bilalli

Agim Gerguri

Xheki

Riza Selimi

Shkumbin Kryeziu

Leka

Naim Abazi

Enver Muluka

Zenel Zekolli

Syrja Etemi


Tags: Ferki Shala, Tnt

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019