Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferki Shala - Festa E Bajramit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Rrugët janë mbushë njerëz,
të gjithë shkojnë një drejtim,
n' xhami qytetit tonë,
ta falinë Bajramin...

Ila,ila,ilahije,
këndoj Bajram pë ty,
festë e muslimanve je,
oh,sa ke hijeshi...

S' bashku agjeruam,
s' bashku ne prejmë kurban,
s' bashku ne adhurojmë,
të vetmin Allah...

Sot gëzon qyteti,
kudo janë sofrat plotë,
t' pasurit ndihmojnë të tjerët,
gëzojnë Të Madhin Zot...

Oh,sa lumturi,
e kënaqsi në kremtën tonë
as një festë në botë,
Bajramit si ngjason...
Ferki Shala
Publikimi: 12/11/2008


Ferki Shala - Festa E Bajramit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festa E Bajramit".
3. Video është e këngës "Festa E Bajramit", por nuk këndohet nga Ferki Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferki Shala:


Komente 0