Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferki Shala - Përfundimi I Besimtarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dil o shpirt i mirë me lehtësi
Nga Zoti yt selam ke

Vuajtjet tua sot mbaruan X2
ALLAHU t'pret me falje

Nuk e harruam pendimin tënd
Namazin tënd se kemi harru

Dashurin për perjgamberin
ALLAHU lartë e ka vlerësu X2

Unë jam meleku që jam dërgu
Ta përgëzoj secilin rob

Që adhuron vetëm Allahun X2
E në këtë rrugë i fortë qëndron

Nuk e harruam sabrin tënd
As agjërimin se kem harru

Sjelljën e mirë me prindërit e tu X2
ALLAHU lartë e ka vlerësu

Ky është Xhenneti që të është premtu
Pallate me ar dhe argjend

Lumenjt pa ndal rrjedhin nën to
Kështu shpërblehën robt e sinqertë X2

Nuk e harruam moralin tënd
Sadakën tënde se kem harru

Frikën që kishe ndaj ALLAHUT
ALLAHU lartë e ka vlerësu X2

Knaquni këtu në Xhennet
Të gjithë do të keni pasuri

Sëmundje as vdekje s'do të ketë
Përgjithmonë do të jeni të ri X2

Nuk na harrove ti në Dynja
As ne sot nuk të kemi harru

Ju jeni të knaqun me ALLAHUN
ALLAHU është i kënaqur me ju X2


Ky tekst u dërgua nga DurimFerki Shala
Publikimi: 03/06/2013


Ferki Shala - Përfundimi I Besimtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përfundimi I Besimtarit".
3. Video është e këngës "Përfundimi I Besimtarit", por nuk këndohet nga Ferki Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferki Shala:


Komente 0