Më mbaj mend (për 1 muaj)

Festina Mejzini - Festa  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Teksti:

Big Basta

Komente

Asnjë Koment

18/07/2014

2014-07-18T20:15:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Festa" kënduar nga Festina Mejzini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Festina Mejzini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga The Dreams. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dëgjoj dëgjoj fjalë të rrepta
Nuk po e kuptoj kush është e vërteta
Si kaloi kjo ditë, ashtu kalon edhe jeta

Ecja
Nëpër rrugë me baltë unë ngecja
Flija në makinën time
Se dija
Shikoja
Në ëndrrën time në qytetet unë shkoja
Harroj, harroja rrugën time ku po shkoja
Mbresa mbresa
Nuk e di, ka kthesa?

Të arrij në vend para se të filloj festa
Hedh vështimin lart
Unë nuk shikoj ndërtesa
Nuk po e kuptoj
Se udhëtoj në rrugë me kthesa

Luaj me veten tuaj
Nuk di si ta quaj
Ecja, në baltë unë ngecja
Ecja

Nuk po e kuptoj
Se udhëtoj në rrugë me kthesa

(refren)
Në ëndrrën time shikoj
Në ëndrrën time dëgjoj
Eja larg nuk je
---------------

Mbresa mbresa
Nuk e di ka kthesa
Udhëtoj në rrugë me kthesa
Në ëndrrën time shikoj
Në ëndrrën time dëgjoj
Eja lart në qiellMë Shumë Këngë Nga Festina Mejzini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet