Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fevzi Rogaqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Rezhanc 
BIOGRAFIA: Fevzi Rogaqi është një këngëtar i njohur. Fevzi Rogaqi ilindur në fshatin Rezhanc dhe është rrit ne qytetin Hani i Elezit. Shkollimet fillore i ka kryer ne Han te Elezit, kurse gjimnazin ne Kaçanik. Ai si femije ka filluar me muzike me kendim hapat e para i ka marre ne shoqerine kulturore-artistike Sharri ne vitin '85. Pastaj ai ka qenë si solist dhe mandej ka pas vëllaun e tij perkrahes i cili i me ka ndihmuar shumë ne ketë drejtim. Mosha e tij kur ka filluar te dal ne bin para...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Acidi

Egzon Kryeziu

Patriot Deliu

Chipsi

Bardhyl Sumaj

Valon Haliti

Driton Obertinca

Hysni Zeqiri

Valon Buquku

Ron Rexhi

Tags: Fevzi Rogaqi


Komente mbi këtë artist