Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fikret Bislimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Fikret Bislimi është një këngëtar i njohur. Fikret Bislimi, një ndër zërat e shquar të muzikës popullore shqipe, i cili me talentin e tij ja ripërtriu vlerat muzikës sonë "të shenjtë". Ka të kryer shkollën e mesme të muzikës në Prishtinë, njëkohësisht ka të kryer edhe Akadenimë e muzikës, po në Prishtinë. I pranishëm në shumë evenimente të ndryshme familjare, kulturore e artistike, si brenda ashtu dhe jashtë vendit. Fikreti është i martuar dhe ka një vajzë. Ishte viti 2003 ai që shënoi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Facebook

Komente

1 🔥Live 2016 (2016)

Live (2012)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shkelqim Mavraj

Valon Rama

Papushi

Ergin Brahimi

Burim Hoxha

Hysni Zeqiri

Driton Sopa

Edi Krasniqi

Toni

Acidi

Tags: Fikret Bislimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet