Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fisnik Ristemi - Kur Kercen Sorkadhja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Kercen Sorkadhja".
3. Video është e këngës "Kur Kercen Sorkadhja", por nuk këndohet nga Fisnik Ristemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fisnik Ristemi - Kur Kercen Sorkadhja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/05/2016

2016-05-27T18:59:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Kercen Sorkadhja" kënduar nga Fisnik Ristemi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fisnik Ristemi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sami Kallmi - Kur Kercen Sorkadhja

sa me gezim e prite njerezia kur festojne pogonishte valle preferojne hidhe vallen me ngadale syzeza porsi nje ngjale

x2
dridhe puthe shamin me lezet si nje zan e bukur po me ngjet e bukur eshte vallja kur kercen sorkadhja

valle e bukur dor per dore nusja bukur posrsi lule bore pogonishte valle shekullore pogonishte valle bukur e kercen gjith shqiperia ne tradit eshte nana qameria

ref x2
dridhe puthe shamin me lezet si nje zan e bukur po me ngjet e bukur eshte vallja kur kercen sorkadhja

ref x3
dridhe puthe shamin me lezet si nje zan e bukur po me ngjet e bukur eshte vallja kur kercen sorkadhja

Bujar Qamili - Kur Kercen Sorkadhja

Kur kërcen Sorkadhja

Sa herë me gëzime dridhet,
njerëzija kur festojnë , pogoonishten, valle preferojnë .

Hidhe vallen për ngadalë e , syzeza po sill dynjanë , kur vallëzon çuditet një mahallë,

Hidhe hidhe vallen me lezet si një zanë e bukur po më vjen, e bukur është vallja kur kërcen sorkadhja .

Hidhe hidhe vallen me lezet si një zanë e bukur po më vjen, e bukur është vallja kur kërcen sorkadhja .

Valle e bukur dorë për dore , nusja por si lulebore .
Pogonishtja valle shekullore
Pogonishte valle e bukur , e kërcen e gjithë Shqipëria, me traditë është kjo nga Çamëria .

Hidhe hidhe vallen me lezet si një zanë e bukur po më vjen, e bukur është vallja kur kërcen sorkadhja .

Hidhe hidhe vallen me lezet si një zanë e bukur po më vjen, e bukur është vallja kur kërcen sorkadhja .

Hidhe hidhe vallen me lezet si një zanë e bukur po më vjen, e bukur është vallja kur kërcen sorkadhja .

Hidhe hidhe vallen me lezet si një zanë e bukur po më vjen, e bukur është vallja kur kërcen sorkadhja .
Më Shumë Këngë Nga Fisnik Ristemi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet