A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fisnikët

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  33
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Fisnikët është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Fisnike ne jeten e perditshme, fisnike ne familje, FISNIKE ne art. Ky eshte grupi i njohur pop-rock, i cili rriti dhe edukoi me muziken e tij per dekada me radhe gjenerata te ndryshme te rinjsh. Te vleresuar nder vite me cmime, grupi kosovar hyri ne historine e muzikes shqip qe ne vitet ’78, duke krijuar hite, jo vetem ne nje zhaner te pa levruar shume deri asokohe, por edhe me tekstet, te cilat per here te pare tek ne vinin krejt ndryshe; me mes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Agim Gerguri

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Bakllava (2009)

Evergreen (2004)

20 Vjet Me Ju (2000)

Kur Të Vjen Pleqria (1994)

Zotëria Juaj (1991)


» Dërgo Një Këngë »

Mos Me Nguc
Fjalet E Qiririt


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Jutbina

Elonida

Humus

403

Grupi Tonic

Gjurmët

Qelbanix

Oda

Ngroba

Djemte E Detit


Tags: Fisniket, Grupi Fisniket, Agim Gerguri

Fisnikët në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019