Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - Shiu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  25Perseri po bije shi
pse nuk therret pse behesh fmi
pse je ashtu e pa bese
kesaj s'i thojn dashuri

Cka do t'bejsh sod ne shtepi
do t'flesh a do t'mesosh
do t'shikosh si bije shi
apo nenes ti ndihmosh

Une mendoj vetem ne ty
ndersa jasht po bije shi
une te kerkoj vetem ty
dhe degjoj kete melodi...kete melodi

Telefoni prore hesht
kot pres ti nuk therret
une s'kam faj qe eshte vjesht
shi kur te bjen thon bereqet

qdo genjesh kur me takosh
ke mesuar s'ke pas koh
dikur do te me kerkosh
por atehere do te jete vone


Ky tekst u dërgua nga  BeSsi


Akordet:

Bm A
Perseri po bije shi
Bm A
pse nuk therret pse behesh fmi
G F#
pse je ashtu e pa bese
G F#
kesaj s’i thojn dashuri

Bm A
Cka do t’bejsh sod ne shtepi
Bm A
do t’flesh a do t’mesosh
G F#
do t’shikosh si bije shi
G F#
apo nenes ti ndiBmosh

A Bm
Une mendoj vetem ne ty
A G
ndersa jasht po bije shi
A Bm
une te kerkoj vetem ty
A G F#
dhe degjoj kete melodi….kete melodi

Bm A
Telefoni prore hesht
Bm A
kot pres ti nuk therret
G F#
une s’kam faj qe eshte vjesht
G F#
shi kur te bjen thon bereqet

Bm A
qdo genjehesh kur me takosh
Bm A
ke mesuar s’ke pas koh
G F#
dikur do te me kerkosh
G F#
por atehere do te jete vone

e|-9----------9--9-----------9--9------------------------------8--8---------8--8--------------
B|--------------------------------------------------------------------------------------------
G|----10--10---------10--10---------11--11--10---8--8--8----------8--8-------9--9--8---7--7--7
D|--------------------------------------------------------------------------------------------
A|--------------------------------------------------------------------------------------------
E|--------------------------------------------------------------------------------------------


e|--------7--7------7--7------------------------6--6-----6h7----8----9------
B|------------------------------------------------------------------------
G|-------------7--7---------8--8--7--6--6--6------------------------------
D|------------------------------------------------------------------------
A|------------------------------------------------------------------------
E|------------------------------------------------------------------------Fisnikët
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2000


Fisniket - Shiu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shiu".
3. Video është e këngës "Shiu", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0