Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - Mbi Varrin Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur të bjerë ndër mend për mua
ti mos qaj e mos loto
kur të bjerë ndër mend për mua
ti mos qaj e mos loto
mbi varrin tim
vendose një lule të kuqe
mbi varrin tim
vendose një lule të kuqe

Ah, të isha dhe njëherë gjallë
ti shikoja sytë e tu
e ti puthja buzët e tua plot zjarr

Kur pranvera gjelbëron çdo anë
ti mos vajto që s'më ke më pranë
kur pranvera gjelbëron çdo anë
ti mos vajto që s'më ke më pranë
mbi varrin tim ulu e pusho me mua
mbi varrin tim ulu e pusho me mua

Ah, të isha dhe njëherë gjallë
ti shikoja sytë e tu
e ti puthja buzët e tua plot zjarr

Ah, të isha dhe njëherë gjallë
ti shikoja sytë e tu
e ti puthja buzët e tua plot zjarr
e ti puthja buzët e tua plot zjarr


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajFisnikët
Publikimi: 01/12/1991


Fisniket - Mbi Varrin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbi Varrin Tim".
3. Video është e këngës "Mbi Varrin Tim", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0