A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fitnete Rexha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  65
(1933-2003)  
  • Origin:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Fitnete Rexha is a very famous singer of Central Albania Traditional music. Fitnete Rexha, “Artiste e Merituar” në vitin 1961 ishte një ndër këngëtaret më të shquara të muzikës popullore të Shqipërisë së mesme, kryesisht të muzikës popullore qytetare tiranase. Fitnetja bie në kontakt me traditën e muzikës popullore qytetare tiranase në familjen e saj. Vajza më e vogël e Bab Rexh Delisë “Hero i Popullit”, familja krutane e të cilit njihet për vlerat e traditës, kultivonte prej shumë brezash këngën popullore. Rreth...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Popullore Të Shqipërisë Së Mesme


» Add A Song »

Moj Tiranë E Bukur


Translations (1)


Related Artists:

Artiola Toska

Merita Halili

Marie Kraja

Vaçe Zela

Liliana Kondakçi

Irini Qirjako

Anita Bitri

Klea Huta

Maya Alickaj

Irma Libohova


Tags: Fitnete Rexha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019