Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Fitnete Rexha - Mun Aty Ke 7 Zymbyla  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

Komente

Asnjë Koment

04/03/2009

2009-03-04T02:31:02+00:00

Këngë e albumit:

"Popullore Të Shqipërisë Së Mesme"
Mun aty ke shtate zymbylat
Ku kendojshin o te shtate bylbylat
Aman aman e aman e
Ku kendojshin o te shtate prej nji here
Ata dimnin ata dimnin e bojshin vere
Hejhej hej aman

Ref...x2
Neper fusha te barit o
Bylbyl o
O ne lule t'beharit o
Bylbyl o

çeshte kjo goca qe rri mbas dere
çti besh kryn o more pash esmere
Aman aman e aman e
Esmerja more sa me pa mue
Uli kryte uli kryte tu mendue
Hej hej hej aman

Ref...x2
Neper fusha te barit o
Bylbyl o
O ne lule t'beharit o
Bylbyl o

Mun aty more naten e
Ku çelin o zymbylat vete
Aman aman e aman e
Ku çelin o zymbylat vete
Bojshin hije bojshin hije mor per dy vete

Ref...x2
Neper fusha te barit o
Bylbyl o
O ne lule t'beharit o
Bylbyl o


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet