Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Fitnete Rexha - Kumuri E Elbasanit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

08/02/2013

2013-02-08T16:38:44+00:00Kumuri e Elbasanit
Këndon herët në mëngjes
Po shkëlqen ylli i karvanit
Ndriçon sytë e Paqizes

Po shkëlqen ylli i karvanit
Ndriçon sytë e Paqizes

Je e bukur si hyri e
Si menekshe në pranverë
Ku të kam moj kumuri e
Thuja kangës dhe nji herë

Ku të kom moj kumuri e
Thuja kangës dhe nji herë

Mos e merr veten për kambë
Zgjidhe shokun djal të ri
Të ju shof si yll e hanë
Dy zamak për bukuri

Të ju shof si yll e hanë
Dy zamak për bukuri

Nuk do t’kem aspak zili e
Kur të shof unë tuj shetitë
Me dashnorin nazeli e
Jeni bashku dy të ri

Me dashnorin nazeli e
Jeni bashku dy të ri


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet