Fjolla Morina
Fjolla Morina
Fjolla Morina
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Prill 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Fjolla Morina është këngëtare e njohur. Fjolla Morina është një këngëtare me shumë sharm nga Kosova. Gati të gjitha këngëtaret e evitojne kete teme, Fjolla është e vetmja që publikisht e ka pranuar se ka pasur ndërhyrje në trupin e saj duke filluar nga buzët e pastaj edhe në pjesët e tjera. Siç duket ajo është e kënaqur me pamjen e saj pavarsisht ndërhyrjeve dhe kjo gjë nuk i pengon aspak. Fjolla Morina i kishte dhënë fund beqarisë qysh në moshë të re sepse ishte e dashuruar dhe mendonte se e kishte gjetur princin e ëndrrave me të cilin vendosi të martohej. Nga kjo martesë Fjolla Morina ka një vajzë. Pas ndarjes nga bashkeshorti, Fjolla nisi nje lidhje te re, nga e cila erdhi ne jete vajza e saj e dyte. Fatkeqesisht, edhe kjo lidhje perfundoi disa muaj para lindjes se vajzes se tyre. Fjolla ka lëne gjurmë në tregun muzikor qysh ne daljet e para ne skene. Muzika për të është një hobi që ka shumë rëndësi pasiqë siç thotë ajo këtë talent e ka trashëguar nga e ëma. Si shumë këngtarë edhe Fjolla u bë e njohur me performancat e saj në festivale ku u paraqit me hitet e saj.

Në Qershor 2006, Fjolla Morina merr pjesë në VFM 2006 me këngën "O Pse Te Du".

Më datë 8 Nëntor 2007, Fjolla Morina publikon videoklipin "Gjendje Kritike". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Darko Dimitrov, ndërsa tekstin e shkroi Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga kompania Fabrika.

Në Maj 2008, Fjolla Morina merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Detaje Intime".

Në Qershor 2008, Fjolla Morina merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Diagnoza".

Në vitin 2008, Fjolla Morina publikon albumin "Gjendje Kritike".

Më datë 19 Janar 2009, Fjolla Morina publikon videoklipin "Ti Tek Une Un Tek Ti".

Në Maj 2009, Fjolla Morina merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ne Flagrance".

Në Korrik 2008, Fjolla Morina merr pjesë në Çelësi Muzikor 2 me këngën "Ne Flagrance".

Më datë 3 Shtator 2009, Fjolla Morina publikon videoklipin "Me Thuaj Sonte". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Florent Boshnjaku, ndërsa tekstin e shkroi Arsim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Video Art.

Më datë 5 Maj 2011, Fjolla Morina publikon videoklipin "Hot Hot", në bashkëpunim me Kris Rock. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 5 Gusht 2011, Fjolla Morina publikon videoklipin "Zemer Spo Ta Fal".

Në Maj 2012, Fjolla Morina merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "E Di, Do Kaloj".

Më datë 1 Korrik 2012, Fjolla publikon videoklipin "Boy", në bashkëpunim me Loco. Me këtë këngë, Fjolla merr pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 4 Janar 2014, Fjolla Morina publikon videoklipin "Jena Bo Tym", në bashkëpunim me Stresi. Muzika e këngës u punua nga Andy Dj, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Threedots. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 21 Korrik 2014, Fjolla Morina publikon videoklipin "Bone Vet (Mos Imagjino)". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Lyrical Son. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Fjolla Morina merr pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 20 Gusht 2014, Fjolla Morina publikon videoklipin "Queen". Muzika e këngës u punua nga Kico N Torch, teksti u shkrua nga Fjolla Morina, Dastid Latifi. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Fjolla Morina merr pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 6 Qershor 2015, Fjolla Morina publikon videoklipin "Syn Syn".

Më datë 27 Shkurt 2016, Fjolla Morina publikon videoklipin "Trileqe", në bashkëpunim me Elinel.

Më datë 1 Qershor 2016, Fjolla Morina publikon videoklipin "Gangsta".

Më datë 26 Mars 2017, Fjolla Morina publikon videoklipin "Vet Ke Met". Me këtë këngë, Fjolla Morina merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 3 Nëntor 2017, Fjolla Morina & Muma publikojnë videoklipin "Culo". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Në Tetor 2017, Fjolla Morina merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Shake", në bashkëpunim me Blasta.

Fjolla Morina ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Fustani".

Më datë 17 Tetor 2018, Fjolla Morina publikon videoklipin "Fustani", në bashkëpunim me Mani. Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 26 Prill 2019, Fjolla Morina publikon videoklipin "Si Ta Pranoj", në bashkëpunim me Valon Bytyqin. Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Rozana Radi. Klipi i këngës është gjithashtu mjaft i veçantë dhe xhirimet e tij janë kryer në Shqipëri. Për anën vizuale janë kujdesur MAX Produtcion, gjersa si në çdo klip tjetër, edhe këtë herë Fjolla ka rrëmbyer vëmendjen me paraqitjen e saj atraktive.

Më datë 30 Korrik 2019, Fjolla Morina publikon videoklipin "Nace Nace", në bashkëpunim me Beraton. Muzika e këngës u punua nga Dj Cekic, ndërsa teksti u shkrua nga Berato. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 12 Tetor 2019, Fjolla Morina publikon videoklipin "Lule", në bashkëpunim me Beraton. Muzika e këngës u punua nga Dj Cekic, ndërsa teksti u shkrua nga Fadil Topalli & Berato. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Dj Cekic.

Më datë 4 Shtator 2020, Fjolla Morina publikon videoklipin "Kape". Muzika e këngës u punua nga Berato, teksti u shkrua nga Fadil Topalli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Čekic. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 29 Dhjetor 2021, Blasta & Fjolla Morina publikojnë videoklipin "Mexicana". Muzika e këngës u punua nga Granit Ismajli, ndërsa teksti u shkrua nga Blasta. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Granit Ismajli.

Më datë 19 Qershor 2022, Nush & Fjolla Morina publikojnë videoklipin "Suppa Duppa". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Ace Yah & Nush. Produksioni audio u realizua nga Ace Yah.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: qlirche qlirche  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Fjolla Morina »

Komente 52